Коли і як повинен бути встановлений насос?

Що шукати?

Спочатку давайте розглянемо розміри. Новий насос повинен мати однакові монтажні розміри, довжину гідравлічної частини та діаметр під’єднання (різьбовий або фланцевий). Це полегшить і прискорить монтажні роботи. Недостатньо місця для встановлення нового насосу. Це може статися, наприклад, для насосів що встановлені у розподільниках для підігріву підлоги або інших насосних групах конкретних виробників.

Другим важливим фактором є гідравлічні характеристики насоса. Від продуктивності та напору насосу буде залежати, чи забезпечить він адекватну циркуляцію гарячої води в системі. Для перевірки параметрів зверніться до гідравлічних характеристик на табличці насосу. У цьому питанні уніфікація назв та параметрів окремих популярних пристроїв є великим полегшенням. Наприклад, більшість насосів на ринку з позначенням в назві, наприклад, 25-40 і 25/1-4 має аналогічні гідравлічні параметри. З назви можна зробити висновок про те, що насос має умовне під’єднання до трубопроводу 25 = 1 дюйм і значення напору до 4 метрів водяного стовпа. Якщо ви не знаєте монтажну довжину (розмір між патрубками насосу), цей параметр повинен бути перевірений в порівнянні доступними насосами. Найбільш поширені насоси що використовуються в більшості систем опалення мають монтажну довжину180 мм і діаметр під’єднання до трубопроводу 1 дюйм або близько того.

Які насоси відповідають сучасним вимогам енергозбереження?

Відповідно до вимог Директиви енергозбереження, електронні циркуляційні насоси (з «мокрим ротором») повинні мати можливість працювати в режимі навантаження, для якого розраховується значення коефіцієнта енергоефективності EEI. Слід зазначити, що зазначений коефіцієнт EEI замінив старі позначки класу ефективності, відомі як на насосах, так і на побутовій електричній техніці – позначені буквами від А до G. Таким чином, циркуляційний насос повинен мати Індекс енергетичної ефективності (EEI) не вище від 0,23. Використання електронного насоса з низьким споживанням електроенергії дозволить заощадити кошти під час його роботи. Тривалість роботи насоса в системі опалення зазвичай становить 7-10 років. В цей період близько 80% загальної вартості експлуатації насосу припадає на споживання ним електроенергії.