Підбір насоса для водопостачання будинку та зрошення

Маючи власну свердловину або колодязь ви можете стати незалежним від дорогого централізованого водопостачання. Надійні та легкі в користуванні насоси Wilo послужать вам для перекачування підземних вод та зрошення садів і ділянок.

Обрати насос для побутових потреб не складно. До вашої уваги кілька основних правил.

Щоб правильно обрати тип насоса, нам потрібно знати робочу точку, тобто продуктивність Q (виражену в м3/год.) i напір H (виражений у метрах водяного стовпа – м в.с.)

Продуктивність Q

Продуктивність насоса – це витрата, необхідна для задоволення потреби в воді, припускаючи певну нерівномірність споживання, адже рідко ми відкриваємо всі крани і наповнюємо всі резервуари одночасно.

Маючи стандартний будинок для однієї сім’ї, ми припускаємо, що насоса потужністю 1-3 м3/год. цілком достатньо для вказаних потреб. Наприклад, для сім’ї з 4-5 осіб ми можемо прийняти потребу у воді 1,0-1,5 м3/год.

Напір H

Напір складається з геометричної висоти, тобто різниці рівнів між насосом і найвищою точкою водорозбору, а також лінійних та локальних втрат тиску в трубопроводах через тертя рідини з внутрішніми поверхнями труб та зміни напрямку потоку. У випадку якщо насос бере воду з резервуара, розташованого нижче за насос, до висоти підйому додається глибина всмоктування, тобто різниця рівнів між насосом та дзеркалом води, а також лінійні та локальні втрати тиску у всмоктувальному трубопроводі. Зверніть увагу, що використання самовсмоктувальних насосів обмежене. Вони можуть всмоктувати воду з мах глибини 8 м. Щоб забезпечити необхідний напір у найвищій точці водорозбору додаємо 20 м напору. Якщо свердловина знаходиться не надто далеко від будинку, можна вважати, що локальні та лінійні втрати становлять 20% від загальної довжини трубопроводів.

Висоту пійдому насосу можна визначити за такою формулою:

H = Hgeo1 + Hgeo2 + 0,2 x(L1 + L2) + HW

де:

  • Hgeo1 – сторона всмоктування – різниця рівнів між стовбуром води і віссю насоса
  • Hgeo2 – сторона нагнітання – різниця рівнів між віссю насоса та найвищою точкою водозабору
  • L1 + L2 – втрати потому води по трубах (близько 20% довжини трубопроводу)
  • HW – необхідний тиск

* Hgeo1 + L1 + L2 < 7 m (глибина всмоктування самовсмоктувальних насосів становить не більше 7 м)

 

Щоб уникнути частого включення насоса, коли об’єм води невеликий, корисно обладнати насос мембранним баком (продається разом з насосом – якщо умови установки дозволяють, найкраще вибрати резервуар об’ємом приблизно 50л).