Правила вибору циркуляційного насосу в систему опалення

pompy obiegowe co

Насоси вибираються на основі:

  • Q – витрата води, яку потрібно перекачувати
  • H – напір

Витрата води

Q – [м³ / год] – витрата води розраховується за формулою, де:
V – [кВт] – потужність теплогенератора (потреба в теплі)
∆T  – [°C] – різниця температур в прямому та зворотному трубопроводі

Q=0,86 x V/∆T

Напір

Напір насосу – це сума опорів, яку необхідно подолати для забезпечення циркуляції води в системі опалення. Висота будівлі не впливає на вибір циркуляційного насоса для замкненого контуру.

Прикладом може служити сімейний будинок з висотою, наприклад, 7 м, в якій напір насоса (залежно від типу системи) становить:

  • від 0,3 до 0,6 м – старі гравітаційні системи, великі діаметри труб
  • від 0,5 до 1,5 м – нові системи без термостатичних клапанів
  • від 1,5 до 3,0 м – нові системи з термостатичними клапанами

Рис. Типова потреба в теплі в одно- та двоквартирних будинках.

Рішення, яке дозволяє швидко підбирати новий насос, а також розраховувати параметри витрати та напору циркуляційного насосу пропонує програма Wilo Assistant. У вікні вибору насоса введіть необхідну витрату та напір, оберіть призначення насосу (опалення / ГВП), а потім виберіть відповідний циркуляційний насос. На вкладці “Облік труб” відповідно до формул, показаних вище, ми можемо обчислити необхідну продуктивність. Вводити необхідно лише інформацію про різницю температур в прямому та зворотному трубопроводі та потужність теплогенератора. Програма автоматично обчислює необхідну продуктивність насосу. Щоб обчислити необхідний напір, оберіть діаметр і тип труби, що використовуються в системі, введіть її довжину та елементи місцевих опорів, таких як кути, звуження, клапани та ін. У кількох простих кроках ми отримуємо параметри системи.