Циркуляція гарячої води

Стабільне постачання гарячої води є нормою в наш час. Якщо після відкручування крану ви довго чекаєте гарячу воду, вам слід звернути увагу на систему циркуляції гарячої води.

Проектування циркуляції гарячої води засноване на німецьких стандартах DIN 1988 та D VGW W 55 та постановах 553 та рекомендаціях VDI 6023. Так званий закон трьох літрів, вказує, що якщо труби, фітинги та запірні крани містять більше 3-х літрів води, слід використовувати циркуляційний насос для запобігання застою води та появи бактерій!

Крім того, доцільно періодично (наприклад, раз на тиждень) проводити термічну дезінфекцію системи, що подає температуру вище 70°C. Гаряча вода знищує бактерії. Тут допомагають циркуляційні насоси з вбудованими тепловими датчиками, наприклад, Wilo-Star-Z NOVA T, які запускаються автоматично навіть у нічний час, а автоматика котла ініціює перегрів води для проведення дезінфекції.

Циркуляційний насос здійснює примусову циркуляцію води в трубопроводі в той час, коли немає розбору гарячої води з кранів. Рекомендується перекачувати воду циркуляційним насосом у трубах із закритими кранами 3-5 разів на годину. Надмірні циркуляційні потоки збільшують енерговитрати насоса. Також, особливо у старих системах циркуляції, це також є ризиком розтріскування та корозії труб чи арматури. Тому рекомендується обмежити максимальну швидкість потоку води нижче 0,5 м/с.