Які типи насосів можуть бути використані в циркуляційних системах?

У системах без термостатичних клапанів важко досягти теплового комфорту. Почергове опалення та вентиляція приміщень спричиняє значні теплові втрати, що призводить до необґрунтовано високих рахунків за електроенергію.

Нерозривна пара – термостатичний клапан і електронний насос, що працює з ним, дозволяють ефективно обмежити нагрів до необхідного мінімуму та використовувати тепло, яке виникає в приміщеннях завдяки увімкненню духової шафи, присутності людей або впливу сонячних променів. Все це призводить до помітної економії споживання електроенергії та зменшення рахунків за електроенергію.

Електронні насоси – їх часто називають “інтелектуальними” – пристосовуються до змін гідравлічних параметрів системи опалення, наприклад, коли клапани обмежують потік гарячої води до радіатора. Використання насоса в системі з термостатичними клапанами також гарантує, що клапани захищені від пошкоджень і запобігає виникненню дратівливого шуму.

Рис. Приклад установки центрального опалення – закрита система опалення

Насоси серії Wilo PICO дозволять заощадити час та зусилля при монтажі та експлуатації системи опалення.
На сьогоднішній день на українському ринку доступні дві серії насосів: стандартний Wilo-Yonos PICO та насос «преміум» класу Wilo-Stratos PICO. У них багато спільних функцій, що описані нижче. Ми також відзначимо на значні відмінності, завдяки яким насос “преміум” має своїх прихильників.
– функція автоматичного збереження встановлених робочих параметрів у разі зникнення напруги в мережі
У разі відключення електроживлення, насос не скине налаштування до заводських, а продовжить працювати з налаштуваннями до збою електромережі. Це дозволить уникнути необхідності повторно налаштовувати насос після кожного відключення електроенергії.
функція розблокування ротора після простою
Для забезпечення ефективної роботи Wilo-Yonos PICO та Wilo-Stratos PICO оснащені основними функціями безпеки: стандартним вбудованим захистом двигуна та функцією автоматичного розблокування. Однією з поширених проблем, особливо восени, до запуску насоса, є блокування ротора, викликане можливою наявністю шламу в системі. Функція розблокування дозволяє обертати ротор в обох напрямках, доки робоче колесо не звільниться, а насос запрацює належним чином.
автоматична функція вентиляції насоса
Функція вентиляції – дозволяє автоматично видаляти небажане повітря з середини насосу. Після запуску системи насос збільшує і зменшує швидкість обертання протягом 10 хвилин, випускаючи повітря із насосу в систему, а далі через розповітрювачі із самої системи опалення. Ця функція є дуже корисною, оскільки вона робить процес розповітрення насосу автоматичним.
Порівняння стандартних та преміум насосів.
Всі функції, описані вище, наявні в насосах Wilo-Yonos PICO та Wilo-Stratos PICO. Основною відмінністю між цими продуктами є той факт, що насос Wilo-Stratos PICO є насосом «преміум» класу і обладнаний кількома додатковими функціями, які впливають на комфорт та задоволення користувача.

 

Функції PREMIUM
Stratos PICO
STANDARD
Yonos PICO
Мах потужність H/Q 6 m / 3,5m3/h 7,5m / 4,8 m3/h
Дисплей ЖК-екран:

  • режим роботи
  • напір
  • енергоспоживання у Вт
  • споживання електроенергії у кВт*год
  • код помилки
Діодний:

  • LED
  • нергоспоживання у Вт
  • напір
  • код помилки
Діапазон температур середовища +2°C до 110°C -10°C до+95°C
Режим регулювання Δp-v
Δp-c
DynamicAdapt
Δp-v
Δp-c
n-const
Різьбові з’єднання (Rp) Rp 12, Rp 1, Rp 114 Rp 12, Rp 1, Rp 114
Споживана потужність (Вт) 3 – 40Вт 4 – 75Вт
Монтажна довжина (мм) 130 мм i 180 мм 130 мм i 180 мм
Корпус Чавун Чавун
Електроз’єднання Штекер Wilo-Connector Штекер Wilo-Connector
Теплоізоляція В комплекті Опціонально
Розповітрення Функція AIR.
Через 10 хвилин насос автоматично повертається до заданих параметрів.
Функція AIR.
Через 10 хвилин насос автоматично повертається до заданих параметрів.
Нічне зниження температури Tак Без
Блокування налаштувань Tак Без