Загальна інформація про установки

Утилізація стічних вод – одна з найдавніших проблем, з якими стикаються люди із часу створення спільних населених пунктів. Це питання, надзвичайно важливе для розвитку міст, як у давнину, так і сьогодні.

Відповідно до чинного регламенту, ми розрізняємо два типи видалення стічних вод:

  • стічні води з відвідних точок вище місцевого рівня скупчення – що зазвичай прийнято рівнем вулиці – тобто таких, які можна скидати в каналізацію за допомогою природного схилу;
  • стічні води з місць відтоку нижче рівня санвузлів, тобто гаражів, підвалів або підземних резервуарів.

Саме для цього типу монтажу ми створили широкий спектр рішень, що забезпечують комфортний та безпечній відвід стічних вод до центральної каналізації чи очисних споруд.

Для правильної роботи насосів, вимоги до сантехніки повинні бути виконані з самого початку, як описані у міжнародних стандартах EN12050-1 та EN12056-4. Каналізаційні споруди для будівель та ділянок. Вимога до забезпечення необхідних мінімальних діаметрів зливного трубопроводу.

Транспортування стічних вод відповідно до EN12050-1 та EN12056-4. Мінімальний діаметр випускного трубопроводу :

  • Каналізаційне насосне обладнання без подрібнення = DN 80 mm
  • Каналізаційне насосне обладнання з подрібнювачем = DN 32 mm
  • Обладнання для транспортування стічних вод без фекалій = DN 32 mm
  • Вхідні трубопроводи мають бути прокладені з ухилом (мін 1:50)

Таким чином, для стічних вод, що містять фекалії, необхідний діаметр зливного трубопроводу повинен бути не менше 80 мм. Звідси стічні води з унітазу відводяться через з’єднання. Але, якщо використовується пристрій для подрібнення, цей діаметр можно зменшити до 32мм.

Інші стічні води без фекалій, наприклад дощові води, можна відкачувати за допомогою трубопроводу діаметром не менше 32 мм.

Плануючи монтаж установки для зливу брудної води та каналізації, слід звернути увагу на наступні деталі:

  • Насосне обладнання, для максимальної продуктивності має бути облаштоване таким чином, щоб була забеспечена гарантована мінімальна швидкість потоку – 0,7 м/с завдяки правильному підбору діаметрів трубопроводів.

Підтримання мінімальних швидкостей потоку захистить трубопровід від відкладень та злипання компонентів, які є у стічних водах. Це називається мінімальний витрата, що забезпечує самоочищення трубопроводів.